Tuesday, July 3, 2012

Cristóbal naranjero, Cádiz Spain


Sme už naspäť na Slovensku, mám však pre vás ešte plno materíalu "made in Spain".
Dnes mám zaujímavý príbeh o pánovy,ktorý predáva kamene a pomaranče v jednom čarovnom domčeku hneď pri hlavnej ceste.
Objavila som toto miesto v San Roque, Cadiz,  počas nášho víkendu kedy sme oslavovali svadbu našich dobrých kamarátov.
Cristóbal býva sám (on a jeho mačka), miluje kamene a snaží sa nič zbytočne nevyhadzovať.
Jeho obchod a dom kde býva zároveň  sa volá La Gloria (Sláva) a okrem najsladších pomarančov sa tu aj zadarmo nadýchate jedinečnej atmosféry a pokocháte priestorom naplneným najrozličnejšími predmetmi, ktoré by u mnohích skončili v koši.
Cristóbal ma ochotne previedol po celom domčeku a záhrade, porozprával rôzne príhody a nechal ma vyfotografovať všetko čo ma zaujalo.


We are back to Slovakia by now but I still have a lots of material made back in Spain I haven't have time to post yet. 
Here is a little story about the guy who sells stones and oranges in one magical little house just by the main road. 
I found this place in San Roque, Cadiz, Spain, during the weekend we were celebrating my friends wedding in one place near by.
Cristóbal lives by himself (and one little cat), loves stones and attempt not to throw anything away.
His store and the house at the same time is called La Gloria (Glory) and despite of the sweetest oranges you will also find one very special place with different objects everywhere charged by very unique atmosphere.
Cristóbal let me make all the photos I wanted and to almost everything he had some curious story to tell.

Stena vlastnoručne postavená  z fliaš vína, ktoré Cristóbal vypil (pred veľa rokmi, už dlho nepije)

The wall he made from the bottles of wine he had drunk (long time ago, he doesn't drink now at all). "Is unique and ecological" he said.
Jeho jediný spoločník…Manželka ho opustila pred desiatimi rokmi. Stále ju miluje a dúfa, že sa k nemu vráti.

His only company…His wife abounded him 10 years ago. He is still in love with her, wanted her back….

Kameň do ktorého sa zamiloval na prvý pohľad pretože mu pripomína King Konga, kúpil ho za 400 eur a zaplatil dovoz z mesta Ronda (cca 100 Km)

The stone he bought for 400 euros and payed the transport from Ronda(about 100Km away) just because he fall in love with it (reminded him the King Kong!) Photos Katta on analog

 He mentioned  to me when we met that there were some people from tv asking him few questions, so I investigate and found this little document on one spanish tv. (in spanish:-))

Keď sme sa stretli, Cristóbal mi spomenul, že pred nejakým časom sa pri ňom zastavili ľudia z televízie a pýtali sa pár otázok. Tak som trochu hľadala a našla tento malý dokument.


7 comments:

 1. fotka pomerančů v přepravkách jedinečná. celý tenhle příspěvek je prostě bezvadný. to jsem si početla :). tvůj blog je úžasný, protože s ním člověk pořád cestuje a poznává! krásné fotky (už jsem trapná, jak se opakuju). vyjímečný příběh o fakt zvláštním člověku, mám ráda "vetešníky". a hrozně mě zaujalo jak má v kuchyni uklizeno, a že má kytku ve váze, to je milé :)!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem ti krasne!!!a aj za to že si vsimas detaily, naozaj to tam mal čisté!bol to slušný a inteligentný clovek, jeho životná filozofia sa zakladala na tom že mam len toľko kolko naozaj potrebujem!!v dnešnej dobe zážitok stretnúť niekoho ako on

   Delete
  2. to bych moc chtěla umět. mít jen tolik, kolik potřebuju a ne se pořád zahlcovat věcma, já "musím" mít všechno co mi padne do oka a že toho je :). popracuju na tom ;)

   Delete
 2. Krásne miesto, tento malý kameňovo-citrusový obchodík. Vždy sa poteším ak niečo také vidím, malú drobnosť na svete a pritom veľkú srdcom. A tie doplnky ( až na tu coca-colu :D ) a život okolo, pekne si to zachytila :)

  ReplyDelete
 3. Ďakujem Zuzka! Presne si to napísala!!Drobnosť s veľkým srdcom!!ako Píšem hore je to uz pomaly ratita stretnúť niekoho ako on!!Tesim sa že som to miesto našla!

  ReplyDelete
 4. to je tak nádherný post ... asi tak ako ten pred tým .. až sa nemôžem odtrhnúť od neho

  ReplyDelete

ShareThis